Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich (STEP)

 

 

Alicj, wiceprezes ds. STEP

STEP, czyli taka sekcja o skomplikowanej nazwie – rozwiewając wszelkie wątpliwości: The Student Trainee Exchange Programme (Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich). Każdy, kto choć raz zetknął się z działalnością ELSA, doskonale zdaje sobie sprawę z istoty sekcji STEP, to właśnie ona tworzy podstawę naszego Stowarzyszenia. Zajmujemy się pozyskiwaniem praktyk, zarówno tych międzynarodowych, jak i na szczeblu lokalnym.

Naszym celem są nie tylko kancelarie, ale także firmy posiadające wyspecjalizowane działy prawne. Wielu studentów naszego wydziału skorzystało z praktyk i dzięki naszej pracy – to możesz być również Ty! Gościmy także studentów z innych państw Europy, którzy przez kilka tygodni mieszkają, pracują i bawią się w Poznaniu.

Z drugiej strony, wysyłamy w świat naszych studentów, pomagamy im przezwyciężyć lęk związany z podróżą i formalnościami, w ten sposób, aby dla nich pozostała tylko praca, zabawa i zdobywanie doświadczenia.

Poza praktykami, podobnie do innych sekcji, STEP odpowiada za zorganizowanie autorskiego projektu, nieco odbiegającego od codziennej pracy sekcji tj. Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych.

Jeśli więc, interesują Cię spotkania z profesjonalnymi podmiotami z branży prawniczej, swobodnie nawiązujesz kontakty, lubisz negocjować, wywiązujesz się z zadań na czas i jesteś zmotywowany do działania, to jesteś osobą, której właśnie szukamy!

Jeśli jednak uważasz, że brakuje Ci umiejętności i wiedzy, które są niezbędne do efektywnego działania, nie przejmuj się! Udoskonalimy Twój warsztat, przygotujemy dla Ciebie odpowiednie szkolenia i sprawimy, że wiedzę dotychczas teoretyczną, będziesz mógł wykorzystać w praktyce.

Dołącz do nas!