Działalność Naukowa (AA)

aa

Michał Przychodzki, wiceprezes ds. Działalności Naukowej

Cześć! Mam na imię Michał i w tym roku akademickim członkowie ELSA Poznań powierzyli mi koordynowanie prac sekcji o tajemnej nazwie „AA” – i w ogóle nie chodzi tu o żadną anonimową grupę wsparcia.

Zacznijmy od początku. Nasze Stowarzyszenie oferuje szereg różnych możliwości rozwijania zainteresowań i nabywania nowych umiejętności. Jedną z nich jest Działalność Naukowa – tutaj odkrywam przed Wami karty: skrót „AA” pochodzi od angielskiej nazwy sekcji (Acedemic Activities) – to idealne miejsce dla studenta rozpoczynającego studia. Pracujemy nad projektami poświęconymi różnym gałęziom prawa – organizujemy konkursy, prelekcje autorytetów z danej dziedziny, debaty oksfordzkie oraz wyjazdy edukacyjne.

Wykonując prace organizatorskie, jednocześnie nabywamy wiedzę, a także podejmujemy kontakty z czołowymi przedstawicielami nauk prawnych – w Polsce i Europie. Academic Activities to prawo w praktyce, poznawane w przyjaznej atmosferze i interesującej formule. Nauczysz się tego, czego dziś wymaga pracodawca: pracy w zespole, realizacji zadań, motywowania, atrakcyjnej autoprezentacji, planowania i zarządzania projektem.

Bez wahania można powiedzieć, że w naszej sekcji – wbrew nazwie – nie panuje czysta merytoryka. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę lub zyskać dodatkowe doświadczenie, to sekcja dla Ciebie!

Dalej w handbooku możesz przeczytać więcej o organizowanych przez nas projektach! Są to m.in. Dni Edukacji Prawniczej, Prawo z Energią, Program Rozwoju Naukowego, Legal Research Group, Lokalny Konkurs Krasomówczy i Debaty oksfordzkie.

Mam nadzieję, że nie zabraknie Cię już na pierwszym, w tym roku akademickim, spotkaniu organizacyjnym sekcji14 X 2015 (środa) – godz. 18.00, sala 4.6 w CIN. Masz pytania już teraz? Zapraszam do kontaktu!